Dünyanın en prestijli gıda ve içecek fuarı ANUGA’ya 118 ülkeden 7.800 firma katıldı. Anuga 2023’ü 200 ülkeden yaklaşık 140.000 kişi ziyaret etti.

Anuga’ya en çok katkı sağlayan ülke ise çeşitli yiyecek ve içecek firmalarıyla Almanya oldu. Türkiye ise bu yıl en çok katılım sağlayan üçüncü ülke oldu.

Fuara katılan firmalardan biri olan Şölen Çikolata’nın bölge ihracar müdürü Oktay Doğan, 100 ülkeye ihracat yaptıklarını, sadece ihracat olarak 250 milyon dolar gelir sağladıklarını, Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağladıklarını söyledi. Avrupa’da pek çok markette ürünlerinin bulunabileceğini belirten Doğan, ürünlerinde GDO olmadığını, insan sağlığına zararlı maddelerin ürünlerinde yer almadığını, helal üretim yaptıklarını, tüketicinin firmalarına güvenerek rahatlıkla Şölen ürünlerini tüketebileceklerini söyledi.

ANUGA ticaret fuarı iki yılda bir Kuzey Ren-Vestfalya ve Almanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Köln’de gerçekleşiyor. Bir sonraki ANUGA 4-8 Ekim 2025 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.

Bu içerik ile ilgili görüşlerinizi lütfen yorumlara yazınız.