Dünyanın en prestijli gıda ve içecek fuarı ANUGA’ya 118 ülkeden 7.800 firma katıldı. Anuga 2023’ü 200 ülkeden yaklaşık 140.000 kişi ziyaret etti.

Anuga’ya en çok katkı sağlayan ülke ise çeşitli yiyecek ve içecek ürünleriyle Almanya oldu. İçecek sektöründe faaliyet gösteren Hot Blood’da fuarda ürünlerini ve yeni ürünü gazozu tanıttı. Hot Blood şirketinin sahibi ve genel müdürü Adem Gümüştekin, Erkinses’e yaptığı açıklamada, gerçek meyveler kullanarak ürettikleri kaliteli içeceklerin tüketici tarafından sevildiğini, bu nedenle şirketlerinin hızla büyüdüğünü söyledi. Hot Blood satış müdürü Mustafa Gümüştekin ise şunları söyledi, ‘Büyüyen bir firmayız. Şirketimizde çeşitli bölümlerde işçi alımı yapıyoruz. Ayrıca ilgilenen kişilere eğitim vererek meslek sahibi yapıyoruz.’ Alman ekonomisine önemli katkılar yapan şirket daha çok insana iş vermek istiyor.

ANUGA ticaret fuarı iki yılda bir Kuzey Ren-Vestfalya ve Almanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Köln’de gerçekleşiyor. Bir sonraki ANUGA 4-8 Ekim 2025 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.

Bu içerik ile ilgili görüşlerinizi lütfen yorumlara yazınız.

Haber, Kamera, Kurgu,
Ragıp Kamil İlbeyi