Dünyanın en prestijli gıda ve içecek fuarı ANUGA’ya 118 ülkeden 7.800 firma katıldı. Anuga 2023’ü 200 ülkeden yaklaşık 140.000 kişi ziyaret etti.

Anuga’ya en çok katkı sağlayan ülke ise çeşitli yiyecek ve içecek firmalarıyla Almanya oldu. Türkiye ise bu yıl en çok katılım sağlayan üçüncü ülke oldu.

Fuara katılan firmalardan biri olan Beypazarı Maden Suyu’nun kurumsal iletişim müdürü Bilge Ercan, Erkinses’e yaptığı açıklamada, 32 ülkeye ihraç edilen, düşük sodyum zengin mineral oranlarına sahip Beypazarı Maden Suları’nı her yaştan insanın güvenle tüketebileceğini söyledi. Türkiye’ye katkılarının sadece istihdam ve ekonomi olarak kalmadığını belirten Ercan, sosyal çalışmalar, destekler ve projeler ile Ankara’nın şirin ilçesi Beypazarı’nın tanıtım ve kalkınmasına yönelik hizmetleri de anlattı.

12 çeşit meyveli maden suyu ürettiklerini belirten Ercan, ürünlerinde doğal aroma kullandıklarını, doğal pancar şekeri ile tatlandırdıklarını belirterek, sağlıktan ödün vermeden sadece cam şişeşerde üretim yaptıklarını söyledi.

Bilge ercan ayrıca, daden suyu ile gazoz üretimine de başladıklarını sözlerine ekledi.

ANUGA Gıda Fuarı her iki yılda bir Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) ve Almanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Köln’de gerçekleşiyor. Bir sonraki ANUGA Fuarı 4-8 Ekim 2025 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.

Bu içerik ile ilgili görüşlerinizi lütfen yorumlara yazınız.