Her zaman bize eşlik eden varlıklar her zaman kolayca unutulur veya hafife alınır. Aynı şey sabahtan akşama kadar insanların ayağına hizmet eden otobüs için de geçerli. Yaz, Otobüs adlı kısa film, her gün birlikte yaşadığımız ama fazla dikkat etmediğimiz ‘otobüs’ denilen mekanda geçen gündelik hayatın küçük ve mutlu yankısını aktarıyor. Adından da atmosferini tahmin edebileceğiniz gibi yaz ortasında bir otobüste yolcular ve şoför arasında yürekleri ısıtan bir hikayenin yer aldığı bir eser.

Büyük ölçüde iki bölüme ayrılan film, iki otobüs şoförünün günlük rutinlerini merkeze alarak insanlar arasındaki insanlığı ve sevgiyi gözler önüne seriyor. Boş koltuk olmadığı için başı belaya giren ve normal bir otobüs yolcusu olan hamile bir kadın için yola çıkan şoförü görünce doğal olarak yüzüme mutlu bir gülümseme yayılıyor, ancak bir gün aniden görünmez olan bir çocuk için endişeleniyor. Bu nedenle günümüzdeki gibi çetin ve çetin bir hayat yaşadığımızda bu tür küçük düşünceler ve çıkarlar bile değerli ve özel kabul ediliyor.

Kısa film şu anda çevrimiçi olarak 10 milyondan fazla izlendi. Sıcak ve düşünceli bir hikaye aynı zamanda bir hikayedir, ancak (2018) adlı web dramasında yer alan ve kar yağışı alan çaylak Yoo Hye-in ortaya çıktı ve dikkatleri üzerine çekti. 2015 yapımı filmiyle çıkış yapan Yoo Hye-in, bir dizi müzik videosunda ve reklamda yer aldı ve OCN draması ‘da ‘Subin’ rolünü oynayarak yavaş yavaş öne çıktı. 2016 yılında Taze görünümü ve doğal oyunculuğu ile çeşitli drama çalışmalarıyla filmografisini yavaş yavaş geliştiriyor.