Almanya’da Çalışma ve Yaşam yardım hattına Pazartesi’den Cuma’ya 09:00-16:00 saatleri arasında +49 (0)30-1815-1111 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Almanya’da Çalışma ve Yaşam Yardım Hattı

Yardım hattı, aşağıdaki konulardaki sorularınızı Almanca ve İngilizce olarak yanıtlar:

  • İş arama, iş ve kariyer
  • Yabancı mesleki niteliklerin tanınması
  • giriş ve konaklama
  • Almanca öğren

Alman sabit hat ağından arayanlar için normal yerel telefon ücretleri geçerlidir. Mobil ağ ücretleri değişebilir. Yurt dışından arayanlar için tarifelerinin ilgili uluslararası fiyatı geçerlidir.

Merkezi bilgilendirme hattı, Federal Hükümetin demografik stratejisinin bir parçası olarak Federal Göç ve Mülteciler Dairesi (BAMF) ve Federal İstihdam Bürosu (BA) tarafından Federal Ekonomi Bakanlığı ve Federal İşler Bakanlığı arasındaki departmanlar arası işbirliğinin bir parçası olarak ortaklaşa işletilmektedir. İklim Koruma (BMWi), Federal İçişleri ve Heimat Bakanlığı (BMI), Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (BMBF) ve BA.

TÜM SORULAR VE CEVAPLAR

Ayrıntılı bilgi edinin

ve ayrıca 1 Mart 2020’de yürürlüğe giren yeni Nitelikli Göçmenlik Yasası ile ilgili soruları yanıtlıyor.

Yeni yasayla ilgili tipik sorular örn. Örneğin: ” Hızlandırılmış vasıflı işçi sürecine nasıl katılabilirim? “, ” Mesleki eğitim ile iş aramak için Almanya’ya gelebilir miyim? ” veya ” Ben bir BT uzmanıyım: Yeni Nitelikli Göç Yasası ne gibi değişiklikler getiriyor? Benim için onunla mı? “.

Aşağıdaki video filmde daha fazla bilgi ve Nitelikli Göç Yasası ile ilgili en önemli soru ve cevapları bulabilirsiniz.

Almanya’da çalışmak ve yaşamak

Frankenstrasse 210
90461 Nürnberg

Telefon: +49 30-1815-1111