Almanya işçi alımı yasası resmen çıktı! Almanya iş ilanları için artık meslekler ve başvuru formunun açılması bekleniyor. Almanya-işçi alımı 2023 başvuru formu üzerinden gereken bilgilerin doldurulmasıyla işlemler başlatılıyor. Peki Türkiye’den Almanya’ya işçi alımı şartları ve meslekler nelerdir? İşte Almanya’ya çalışmak için nasıl gidilir sorusunun tüm detayları!

ALMANYA’YA İŞÇİ ALIMI İÇİN NEREYE BAŞVURULAR?
Almanya işçi alımı başvurular için henüz hangi yetkili kuruma başvurulacağı açıklanmadı. Öngörülere göre, konsoloslukların işçi alımında etkin rol alması bekleniyor. Diğer taraftan Almanya işçi alımı şartları ortaya çıktı. İşte 2023 Almanya personel alım başvuru şartları:

İŞ ANLAŞMASI YA DA EĞİTİM
SERTİFİKA, İKİ YILLIK DENEYİM
DİPLOMA DENKLİĞİ ARANMAYACAK
İŞE ALIMDA PUAN SİSTEMİ
HAFTADA EN AZ 20 SAAT
TOPLU SÖZLEŞME VE SOSYAL GÜVENLİK
YAŞ SINIRI 45 VE 50 ÜZERİ

Almanya’ya çalışmak için nasıl gidilir?

Almanya’ya çalışmak için bazı şartları karşılamanız gerekiyor. Yukarıda bu şartları belirttik. Tekrar etmek gerekirse Almanya’ya çalışmaya gitmek için, “İş anlaşması ya da eğitim, sertifika, iki senelik tecrübe, diploma denkliği şart değil, iş alımında puan sistemi, haftalık 20 saat, toplu sözleşme ve sosyal güvenlik hakları, en fazla 50 yaş” gibi şartları karşılamanız gerekiyor. Eğer bu şartları karşılıyorsanız Almanya işçi alımı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Görüşlerinizi yorumlara yazmayı ve içeriği beğenmeyi lütfen unutmayınız.