• 15 Views
  • Güncel
  • 02:00
  • Sep 20 2022
  • HD
Share
erkinses erkinses

Adanmış Yürek edebiyatseverler ile buluşuyor

Yazar ve ressam Hurşit İlbeyi’nin geniş kaynak araştırmasıyla yazdığı “Adanmış Yürek” adlı son romanı edebiyatseverlerle buluşuyor.

Romanda, Amerikalı hırslı bir antropoloji profesörü ile belgesel yönetmeni tutkulu genç bir kadının mitolojik araştırma serüveni, tarihsel mekanlar ve doğa betimlemesiyle egzotik bir yol öyküsü biçiminde anlatılıyor.

Anatolia antik kentlerinin zaman tünelinde görünen işaretleri takip eden romanda, Ana tanrıça kültü ve mitler ışığında insan-Tanrı ve kadın-erkek ilişkisi irdeleniyor. Adanmış Yürek, antik çağlardan modern zamanlara dek süren uygarlık ve barbarlık çatışmasıyla insanın dönüşümünü sinemasal kurguyla işleyen antropolojik temalı bir roman.

Yitik “Işık Uygarlığı”nın izini süren roman, aynı zamanda edebiyatseverleri İstanbul’un tarihsel kültürünün atmosferinde gizemli bir gezintiye çıkarıyor. İstanbul’un büyüleyici egzotik gizemini saklayan Yerabatan Sarnıcı’nın efsanesini ve antik Roma dönemi bazilika katedrali Ayasofya’nın tarihe gömülen kültürel mirasını gelecek çağlara ulaştırması bakımından önem taşıyor. Adanmış Yürek, özgün konusu, sürükleyici anlatımı ve yazınsal estetiğiyle kitapseverlerin beğeniyle okuyacağı iddialı bir roman.

İlbeyi, 14-28 Ekim tarihleri arasında Bielefeld Brackwede Şehir Kütüphanesi Sergi Salonu’nda ‘Kalpten Gelen Resimler’ resim sergisinde sanatseverler ile buluşacak. Etkinlik kapsamında yazar okur buluşmaları ve imza günleri de düzenlenecek.

“Adanmış Yürek” edebiyatseverlerle buluşuyor

Cevap Bırakın