Notice: Undefined index: layout_mood in /home/erkinses/public_html/wp-content/themes/viewtube/header.php on line 186

Lübeck’de “Aşırı Sağcı Hareketlere, Irkçılık, Nefret Suçlarına, İslam ile Türk Korkusuna Karşı Mücadele” konulu bir konferans düzenledi.

Almanya’nın Schleswig-Holstein eyaleti Lübeck şehrinde etkinlik gösteren TÜRGEM derneği (19 Mayıs Türkiye Gençlik ve Halk Kültür Merkezi Lübeck), 23 Ekim tarihinde Kolosseum kongre merkezinde “Aşırı Sağcı Hareketlere, Irkçılık, Nefret Suçlarına, İslam ile Türk Korkusuna Karşı Mücadele” konulu bir konferans düzenledi.

Bağımsız gazeteci Dieter Hanisch’in yönettiği etkinlik, sağlık sorunları nedeniyle konferansa katılamayan Schleswig-Holstein Eyalet Parlamentosu Başkanı Klaus Schlie’nin destek mektubu ile başladı.

TÜRGEM 1. Başkanı Remzi Uysal, NSU cinayetleri ile kundaklamaların Türk toplumunu kaygılandırdığını, nefret suçlarına, İslam ve Türk fobisi ile aşırı sağcı hareketlere dikkat çekmek için bu konferansı düzenlendiklerini açıkladı.

https://youtu.be/wvrZvUhOyXs

Protestan Lüteryan kilisesi papazı Elisabeth Hartmann-Runge, emekli yargıç ve tutukluların yeniden sosyal yaşama kazanılması için çalışan RESOHILFE adlı derneğinin 1’inci Başkanı Brigitte Kreuder-Sonnen, RESOHİLFE derneğin 2’inci Başkanı ve sosyolog Prof. Dr. Michael Lindenberg, sosyal bilimci Dr. Yaşar Aydın, Hannover’de etik ve felsefe dersleri veren Dr. Dursun Mehmet Şekeroğlu, sosyal dersler öğretmeni Christian Matthaei ile eyalet parlamento milletvekili TÜRGEM onur üyesi Thomas Rother ile Lübeck Polis Teşkilatı Kriminal Direktörü Hans-Jürgen Köhnke, etkinliğe konuşmacı olarak katıldılar.

Leave a Reply