Notice: Undefined index: layout_mood in /home/erkinses/public_html/wp-content/themes/viewtube/header.php on line 186

SunExpress Avrupa’nın 16 kentini Anadolu’daki 13 şehirle aktarmasız uçuşlarla bağlayacak. Brüksel – Eskişehir, Düsseldorf – Eskişehir – Hatay – Zonduldak, Frankfurt – Malatya uçak yolculuları başladı.

SunExpress, 2021 yaz döneminde Anadolu illerine düzenleyeceği uçuş ağına beş yeni yön ekliyor. Hava yolu, bu yaz uçuş ağına dahil ettiği yeni yönlerle beraber, Avrupa’nın 16 kentini Anadolu’daki 13 şehirle aktarmasız uçuşlarla bağlayacak.

Brüksel – Eskişehir, Düsseldorf – Eskişehir – Hatay – Zonduldak, Frankfurt – Malatya

SunExpress, Anadolu şehirlerinden Avrupa’ya en çok sefer sunan havayolu firması. 2021 yazı uçuş programı kapsamında Mayıs ayı ortası itibarıyla Düsseldorf’tan Zonguldak’a uçuş düzenlemeye başladı. Haziran sonu itibarıyla ise bu Avrupa kentinden Eskişehir’e ve Hatay’a haftada bir kez sefer düzenlemeye başlayacak. SunExpress’in Brüksel – Eskişehir seferleri ise haftada 3 ve Frankfurt – Malatya seferleri ise haftada 1 kez düzenlenecek.

SunExpress, Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki toplamda 9 nokta ile 13 Anadolu şehri arasında doğrudan bağlantı sağlıyor. Hava yolu ayrıca, Amsterdam, Brüksel, Londra, Paris, Stockholm ve Kopenhag gibi çeşitli Avrupa başkentlerinden Anadolu’daki birçok ile direkt uçuş düzenliyor.

Türk vatandaşlarının Avrupa’ya yapacakları seyahatler için koşullar

Aralarında Belçika, Danimarka, Almanya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Norveç, Büyük Britanya gibi pek çok AB ülkesi üye için Türk vatandaşlarına yanı kurallar uygulanmaktadır. Pasaportun yanı sıra, Türkiye’deki ilgili ülke temsilciliğinden temin edilmiş olması gereken, geçerli bir vizeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Hollanda’ya uçacak yolcuların dikkatine!

Hollanda otoritelerinin resmi talimatı uyarınca, 01.04.2018 tarihi itibariyle, Hollanda Yabancılar Yasası madde 4, paragraf 2 uyarınca Hollanda’ya gidecek olan uçuşlarda seyahat eden yolculardan Hollanda pasaportu hamili olmayanların seyahat belgelerinin kopyaları almak, talep edilmesi durumunda Hollanda sınır yetkililerine bilgi vermek ve altı ay süresince saklamakla yükümlüyüz. Altı ay hukuki saklama süresi sonunda seyahat belgesi kopyanız kanunlara uygun şekilde imha edilecektir.

Türkiye’ye yapılacak seyahatler için koşullar

Aralarında Alman vatandaşlarının da bulunduğu pek çok Avrupa ülkesinin vatandaşı, vizeye ihtiyaç duymadan Türkiye’ye seyahat edebilmektedir. Bu düzenlemeler Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç ve İsviçre vatandaşları için de geçerlidir. Seyahat edenler, pek çok durumda pasaport bile gerektirmeden, sadece nüfus cüzdanları ile ülkeye giriş yapabilirler. Yukarıda belirtilen ülkelerin vatandaşları için seyahat koşulları büyük ölçüde benzerlik göstermektedir. Buna göre, bir yarıyıl veya yılın tamamında geçerli olacak şekilde Türkiye’de 90 gün bulunmak için izin alırsınız.


Belçika, Norveç, Avusturya ve Büyük Britanya için farklı seyahat koşulları mevcuttur. Bu ülkelerin vatandaşları seyahatten önce vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Bu başvuruyu Türk Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. Genellikle vize derhal verilmektedir. Ancak, seyahatinizden en az 48 saat önce başvurunuzun gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Ülkeye girişte vize kontrolü genellikle çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte, elektronik bir kopyayı ya da yazılı çıktıyı da yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
E-Vize’ye alternatif olarak, doğrudan ülkeye giriş esnasında vize başvurusu yapmak da mümkündür. Ancak sorunsuz bir seyahat gerçekleştirmek için bu yönteme sadece acil durumlarda başvurmanızı tavsiye ederiz. Dışişleri Bakanlığı, bu konuda size memnuniyetle bilgi verecektir.

Bulgaristan’a yapılacak seyahatler için koşullar

Bulgaristan, giriş kağıdı olarak pasaportu veya nüfus cüzdanını ve bunların geçici olarak çıkartılmış sürümlerini kabul etmektedir. Çocukların kendilerine ait kimlik belgelerine sahip olması gerektiğini unutmayın; ebeveynlerin pasaportuna yapılmış girişler artık kabul edilmemektedir. Geçerli bir kimlik ile 90 güne kadar ülkede kalmak mümkün olmaktadır. Bulgaristan’da daha uzun süre kalacaksanız, yerel yabancılar dairesine bildirimde bulunmalısınız.

Leave a Reply