Notice: Undefined index: layout_mood in /home/erkinses/public_html/wp-content/themes/viewtube/header.php on line 186

Sıla yoluna çıkacak binlerce gurbetçi ve Avrupalı Türk, bu yıl kara yolculuklarına oranla daha uçak yolcuğunu seçti. Bazı kuruluşlar bu durumdan yararlandı ve yolculuk ağlarını genişletti.

Türk Hava Yolları (THY) ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2021 yazında Anadolu-Avrupa uçuş ağını genişletiyor.

İç hatlarda Gaziantep’ten Antalya ve İzmir’e haftanın her günü tarifeli uçuş düzenleyen şirket, dış hatlarda ise yeni rotası Berlin ile toplamda 7 Avrupa kentine Gaziantep’ten direkt karşılıklı sefer sunuyor.

Hava yolu, Gaziantep-Avrupa hattında düzenlediği Basel, Düsseldorf, Frankfurt, Hanover, Stuttgart ve Zürih uçuşlarının yanı sıra Berlin’e 28 Haziran itibarıyla uçmaya başlayacak.

SunExpress, Samsun’dan düzenlediği Düsseldorf, Frankfurt, Hanover ve Stuttgart uçuşlarına 29 Haziran’dan itibaren Berlin’i ekliyor.

SunExpress ile Samsun’dan Almanya’nın başkentine direkt karşılıklı uçuşlar, haftada bir kez her salı günü gerçekleşecek. Hava yolu, dış hat destinasyonlarının yanı sıra Samsun’u iç hatlarda günlük tarifeli uçuşlarla Antalya ve İzmir’e direkt bağlıyor.

SunExpress, 2021 yaz döneminde Anadolu illerine düzenleyeceği uçuş ağına beş yeni yön ekliyor. Hava yolu, bu yaz uçuş ağına dahil ettiği yeni yönlerle beraber, Avrupa’nın 16 kentini Anadolu’daki 13 şehirle aktarmasız uçuşlarla bağlayacak.

Brüksel – Eskişehir, Düsseldorf – Eskişehir – Hatay – Zonduldak, Frankfurt – Malatya

SunExpress, Anadolu şehirlerinden Avrupa’ya en çok sefer sunan havayolu firması. 2021 yazı uçuş programı kapsamında Mayıs ayı ortası itibarıyla Düsseldorf’tan Zonguldak’a uçuş düzenlemeye başladı. Haziran sonu itibarıyla ise bu Avrupa kentinden Eskişehir’e ve Hatay’a haftada bir kez sefer düzenlemeye başlayacak. SunExpress’in Brüksel – Eskişehir seferleri ise haftada 3 ve Frankfurt – Malatya seferleri ise haftada 1 kez düzenlenecek.

SunExpress, Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki toplamda 9 nokta ile 13 Anadolu şehri arasında doğrudan bağlantı sağlıyor. Hava yolu ayrıca, Amsterdam, Brüksel, Londra, Paris, Stockholm ve Kopenhag gibi çeşitli Avrupa başkentlerinden Anadolu’daki birçok ile direkt uçuş düzenliyor.

Leave a Reply