Notice: Undefined index: layout_mood in /home/erkinses/public_html/wp-content/themes/viewtube/header.php on line 186

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde kamp yapan A Milli Futbol Takımı çalışmalarını tamamlayarak 9 Haziran’da İtalya’ya geçti.

Türkiye Millî Futbol Takımı, Türk Hava Yolları’na (THY) ait özel uçakla kamp yapmak için 2 Haziran Çarşamba günü Almanya’ya geldi. Paderborn havalimanı inen milliler 7 gün konaklayacakları Harsewinkel kentindeki Hotel Klosterpforte’ye geçtiler.

A Millî Takım, UEFA EURO2020 öncesinde gerçekleştirdiği Azerbaycan ve Gine ile yaptığı hazırlık maçlarını Almanya’da sürdürdü. Milli takım hazırlık karşılaşmasında Azerbaycan’ı 2-1 yenmiş, Gine ile 0-0 berabere kalmıştı.

3 Haziran Perşembe günü Paderborn kentindeki Benteler Arena’da Moldova ile yaptığı hazırlık maçı yapan Milli Takım Moldava’yı 2 – 0 mağlup etti. Maçın gollerini 58. dakikada Burak Yılmaz ve 77. dakikada Cengiz Ünder attı.

Harsewinkel kentinin Marienfeld kasabasında bulunan Hotel Klosterpforte’de konaklayan A Millîler, antrenmanlarını da buradaki sahada yaptı.

Milli Takımın Marienfeld’de olduğunu duyan Türkler bölgeye akın etti. Ortalama yedi gün boyunca Hotel Klosterpforte önünde yoğunluk yaşandı. Özellikle hafta sonu ve akşam saatlerinde milli takımı görmek için gelen Türkler saatlerce otel çevresinden ayrılmadı.

Erkinses’ten Ragıp Kamil İlbeyi gurbetçilerin bu heyecanına tanık oldu. Avrupalı Türkler, A Milli kadroyu başarılı buluyor. Yüzlerce kilometre öteden milli takıma destek olmak için Marienfeld’e gelen Türkler, EURO 2020’de Türkiye’nin büyük bir başarı göstereceğine inanıyor.

Milli Takım kadrosu koronavirüs önlemleri kapsamında aldıkları önlemler nedeniyle taraftar ile görüşmedi. Bölgeye akın eden Türkler ise millileri görme umuduyla saatlerce Hotel Klosterpforte önünden ayrılmadı.

Taraftar arasındaki Trabzonspor destekçi bir gurbetçi 3 gündür Marienfeld’de olduğunu ve 300 kilometre uzaktan geldiğini söyledi.

Avrupa ve Türkiye futbolunu yakından takip eden taraftarlar milli takımın kadrosunun güçlü olduğuna inanıyor. Milli Takım antrenmanları da büyük bir neşe ve uyum geçti. Millileri izleyen uzmanlar ile spor yorumcuları futbolcuların bir birlerini iyi tanıklarına, yapacakları hareketleri kestirebildiklerine, bunun oyunda büyük bir yarar ve kolaylık sağlayacağına dikkat çekti.

Basına açık son antrenman 8 Haziran’da yapılırken Milli Takım 9 Haziran sabahı Almanya’daki son antrenmanlarını yaptı ve 9 Haziran Çarşamba günü saat 15.00’te THY’ye ait özel uçakla Roma’ya uçtular.

Öte yandan A Milli Takımın 16 Haziran’da Galler ve 20 Haziran’da İsviçre ile Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de oynayacağı A Grubu karşılaşmalarının bilet satışı iticket.az/2020 sitesinde satılıyor.

Biletlerin fiyatları 30 avro ile 125 avro arasında değişiyor. Bakü Olimpiyat Stadyumu’na stat kapasitesinin %50’si kadar seyirci alınacak. Böylelikle, 31.000 taraftar karşılaşmayı tribünlerden izleyecek.

Türk vatandaşları, Azerbaycan’a vizesiz olarak seyahat edebilecek. Fakat COVID-19 pandemisi nedeniyle ülke sınırları kapalı olduğundan, Azerbaycan’a girişte pasaport kontrol noktasında taraftarların biletlerini ibraz etmeleri gerekecek. 

Leave a Reply