Notice: Undefined index: layout_mood in /home/erkinses/public_html/wp-content/themes/viewtube/header.php on line 186

Almanya vize başvuruları yeniden başladı. Almanya vizesi almak için yeni düzenlemeler yapıldı. Almanya vizesi ve İtalya vizesi işlemleri yapan iDATA Schengen ve Almanya, İtalya vize başvurularını kabul etmeye başladı. Yeşil, gri hizmet pasaportu, siyah diplomatik pasaportlar ile ilgili düzenlemeler yapıldı

Almanya vize başvuruları yeniden başladı. Almanya vizesi almak isteyenlerin Avrupa Birliği tarafından onaylanan bir aşı ile korona aşısı olması isteniyor.

Çin, İran, Türkiye, Rusya aşısı yaptıranların vize başvuruları kabul edilmeyecek. Acil durumlarda ise esneklik uygulanabilecek.

Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaport sahiplerinin dikkatine!

Ankara’nın devreye girmesi sonucu, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlara getirilen kısıtlamalar da kaldırıldı.

Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaport sahipleri üç aylık süreyle vizesiz yolculuk ve konaklama hakkından yararlanabilecek. Almanya’nın bu kararını birlik üyesi ülkelerinin de izlemesi bekleniyor.

İsviçre ise hem Türkiye vizesi kısıtlamalarını kaldırdı, hem de ABD ve diğer birçok ülkeden seyahate izin vermeye başladı.

Almanya vize başvuru hakkında detaylı bilgiler

Alman vizesi randevusuna; aşı olmayan ama birinci derece akrabalarının, ölüm, evlilik, doğum, aile birleşimi nedeniyle başvuru yapabilecek. Ayrıca, yurt dışında fabrika kurulumu, uluslararası nakliyat, fuarlarda stant açma ile acil sağlık hizmeti nedeniyle gitmesi gerekenler acil durum nedeniyle vizeye başvurabilecek.

AB’nin onayladığı Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Johnson & Johnson aşısını yaptırmış olanlar, vize randevusu alabilecek.

Çin’le Almanya arasında görüşmeler sürüyor. Karşılıklılık esasına göre aşıların tanınması mümkün olabilir. Bu olursa, Çin aşısı yaptırmış Türkler de, Alman vizesi alabilecek.

Aşılarını yaptırmamış, birini yaptırmış ve ikincisini henüz yaptırmamış olanlar aşılar tamamlandıktan sonra vize başvurusunda bulunabilecek. Bu kişiler Alman başkonsolosluklarının çalıştığı iDATA üzerinden başvuru yapabilecek.

Gri – Hizmet Pasaportu ile insan kaçakçılığının yapıldığının ortaya çıkması sonrası; yeşil, gri, siyah diplomatik pasaport sahiplerine ziyaretin gerekliliğini ispatlama ve ek belge şartı getirilmişti.

Almanya ve Türkiye arasındaki görüşmeler sonrası Türkiye’nin sıkı denetim sözü vermesinin ardından yeşil, gri, diplomatik pasaportlara uygulanan kısıtlamalar kaldırıldı.

Erkinses’e üye olun ve bildirim zilini açın. Bizleri sosyal medyadan takip edin.

Kaynak: Sözcü

Leave a Reply