Sosyal hizmet kuruluşu Innosozial tarafından her yıl Ahlen‘de düzenlenen Ahlen zeigt Flagge – Ahlen Bayrak açıyor etkinliği 21 Ağustos Pazar günü eski maden ocağı Zeche Westfalen’de gerçekleşecek. Etkinlik koronavirüsü önlemleri nedeniyle iki yıldır düzenlenemiyordu.

„Ahlen senin evin, nereden geldiğin önemli değil“

Program 12:00 – 13:00 arası Glückaufplatz’dan Etkinliğin düzenleneceği eski kömür ocağı Westfalen sahasına kadar ırkçılığa karşı ve halkların kardeşliğini simgeleyen bir bayrak yürüyüşüyle başlayacak. Çeşitli sanatçılar ve grupların Sahne programı ise saat 12.30’da başlayacak.

„Ahlen zeigt Flagge“ ist ein interkulturelles Fest, das jährlich von der Innosozial veranstaltet wird.

Ahlen‘ deki bu şenliğe farklı uluslardan, kültürlerden 50 ye yakın dernek ve kuruluş katılacak. Şenlikte bilgi masalarının yanısıra, yemek standları ve muzikal sahne programları da yer alacak.

50 kuruluş etkinliğe destek veriyor

“Ahlen bayrak çekiyor” ekinliğinin organizatörleri ve katılımcılarında bu kezde beklenti büyük. Innosozial’ın genel müdürü Dietmar Zöller, Çarşamba akşamı katılımcıları eski Vesfalen madeninde son bir ön görüşmeye davet etti ve program hakkında bilgiler verdi. Zöller “Pazar günü hava durumu iyi, sıcaklı 23 ila 25 derece civarında bekleniyor. Yağmursuz bir etkinlik olacağı konusunda iyimserim. İki yıllık bir aradan sonra,bu Kültürler Festivalimize çok ziyaretçi geleceğine inanıyorum. 50 dernek ve kuruluş, her kesime hitap edecek program ve bilgiler sunacaklar.” dedi. Ahlen‘ de Yöresel grupların , sanatçıların sahne alacağı cazip bir sahne programı, ziyaretçileri bekliyor ve girişler ücretsiz olacak.

In Ahlen gibt es wie in vielen Städte benachteiligte Menschen. Die Gründe sind vielfältig. Die Gesellschaft Innosozial in Ahlen unterstützt und berät Menschen, die in unserer Gesellschaft nicht die nötige Anerkennung und Unterstützung erhalten. Jedes Jahr veranstaltet Innosozial das Fest Ahlen zeigt Flagge. In diesem Jahr bereits zum 10. Mal.

Etkinlikler arasında ayrıca “Valentino” kukla gösterisi, bir trambolin, bir sihirbazın performansı ve kültürler hakkında bilgi edinmek için bir bilgi yarışması yer alıyor. Festival, “Nereden gelirsen gel, Ahlen senin evin” mottosuyla başlayacak ve bitecek. Ahlen eski bir madenci şehri ve bu bölgede göçmenlerin, bizim insanların sayısı anımsanmayacak kadar fazla. Innosozial bölgenin en güzel festivallerinden birisi olan bu şenliğe tüm Türk kökenli ya da diğer göçmenleri ve Almanları davet etmektedir.

Haber: Mehmet Tanli

Cevap Bırakın